2 juni 2020 Meer nieuws

Vaste planten floreren in mei, bolbloemen zakken

De prijzen van bolbloemen zijn in mei vergeleken met dezelfde maand vorig jaar flink gedaald op veiling Royal FloraHolland. Tulp bracht 36,3% minder op, lelie zakte 11,1% en fresia 23,0%. Over de hele breedte deden snijbloemen het een stuk minder. Bij de tuinplanten was het in het algemeen juist een stuk beter.

De omzet ging bij tulp juist fors omhoog (82,8%) doordat er aanzienlijk meer stuks zijn verkocht. Bij lelie is het echter malaise met dalende prijzen en dalende verkoop. Bij fresia kon een beter verkoop de omzet niet redden. Bij snijbloemen van pioen steeg de prijs met 9,2%, maar ook hiervan werd flink minder verkocht dan vorig jaar mei: -4,9%.

Tuinplanten

De tuinplanten profiteren overduidelijk van het mooie weer en het feit dat veel mensen thuis zitten vanwege corona en daarom iets willen maken van hun tuin en balkon. Van bijna het hele assortiment steeg de omzet. In veel gevallen waren zowel het aantal verkochte stuks als de prijs hoger. Vooral vaste planten lijken te profiteren. In de top 15 stegen Lavendula, Hydrangea, Dianthus en Fuchsia alle flink in omzet. Dat gold zeker ook voor de categorie ‘Overige vaste planten’ met 45,1% meer omzet.

Bij de tabellen: de cijfers zijn mutaties (in %) t.o.v. 2019 en een selectie uit de Top 15 van meest aangevoerde producten op veiling FloraHolland.

Scroll de tabel om meer te zien

SnijbloemenOmzet (%)Stuks verkocht (%)Prijs (%)Gem. prijs 2020 (€)
Pioen -10,2-4,9-5,60,53
Tulp 82,8186,8-36,30,14
Lelie -22,1-12,3-11,10,51
Freesia -20,73,0-23,00,17
Totaal snijbloemen-22,9-13,6-10,80,26

Scroll de tabel om meer te zien

TuinplantenOmzet (%)Stuks verkocht (%)Prijs (%)Gem. prijs 2020 (€)
Lavendel27,721,94,81,71
Hortensia28,828,70,14,36
Anjer25,527,2-1,30,93
Fuchsia7,4-1,79,21,24
Overige vaste planten45,137,75,41,79
Totaal tuinplanten21,20,920,11,66